Büyükler Türkiye Şampiyonası-Akademi Ligi Türkiye Kupası Final Yarışları Sonuçlandı

BTŞ - ALTK Final Yarış Sonuclari.xls

2016 Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası Final Yarışları 29-30 Ekim 2016 tarihlerinde Sakarya/Sapanca Kırkpınar’da gerçekleştirildi. Şampiyonaya 12 kulüp, 160 sporcu katıldı. Yarışlara ayrıca Federasyon başkanımız İlhami İşseven, yönetim kurulu, teknik kurul, TMOK üyeleri, Sapanca Belediye Başkan yardımcısı ve çok sayıda izleyici katıldı.

Şampiyonada, vefat eden eski kürek sporcuları anısına yarışlar düzenlenerek kupalar verildi. Yarışlara Muhammet Canşi, Türker Serter, Ufuk Girgin Sulhan, Ali Eröztürk’ün aileleri de davet edildi. Katılım sağlayan ailelere Federasyon Başkanımız Sayın İlhami iŞSEVEN tarafından plaket takdim edildi. Tören esnasında duygusal anlar yaşandı. 

29 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilen yarışlarda özel anlar da yaşandı. Akademi Ligi Türkiye Kupası Akademi Erkekler 2- yarışları sonrasında Kadir Has Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Koç Üniversitesi Spor kulübü sporcuları tribünün önüne gelerek tekne üzerinde Türk Bayrağı açtı ve “Yaşasın Cumhuriyet” sloganıyla katılımcıların Cumhuriyet Bayramını kutladı. 
Şampiyonada ayrıca Türkiye Kürek Federasyonu tarihinde ilkler de yaşandı. İlk defa bir Türkiye şampiyonasında foto finish kullanıldı. Son teknoloji sistemle gerçekleştirilen yarışlarda tartışmaların önüne geçildi. Her yarıştan sonra sonuçların foto finish görüntüleri ilan tahtasına asılarak kulüpler bilgilendirildi. Bunun yanında tüm yarışlar tribün önüne kurulan dev ekranla starttan finişe kadar seyircilere izlettirildi. 2 drone ve 2 yer kamerasıyla gerçekleştirilen çekimler büyük ilgi uyandırdı.

Akademi Ligi Türkiye Kupası Erkekler Kategorisinde Kadir Has Üniversitesi Spor Kulübü kupanın sahibi olurken, Kadınlar kategorisinde ise Orta Doğu Üniversitesi Spor Kulübü kupayı kazanan taraf oldu.
 
Büyükler Türkiye Şampiyonası Deniz Küreği Erkekler Kategorisinde Beşiktaş Spor Kulübü kupanın sahibi olurken, Deniz Küreği Kadınlar kategorisinde ise Altınboynuz Spor Kulübü kupayı kazanan taraf oldu.

Büyükler Türkiye Şampiyonası Erkekler Kategorisinde Galatasaray Spor Kulübü kupanın sahibi olurken, Kadınlar kategorisinde ise Fenerbahçe Spor Kulübü kupayı kazanan taraf oldu.

Kupa kazanan kulüpler başta olmak üzere diğer tüm kulüplerin yöneticilerini, branş sorumlularını, idareci, antrenör ve özellikle kulüp sporcularını tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. 
Foto Galeri