Olimpik Sporcularımızdan Bakanımıza Teşekkür
Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ tarafından olimpiyat kotası alan sporcular için hazırlanan mektuplar sporcularımız Enes KUŞKU ve Hüseyin KANDEMİR’e ulaştırıldı. 

    Olimpik sporcularımız Enes ve Hüseyin yaşadıkları memnuniyeti dile getirerek "Sayın Bakanımızın desteğini her zaman yanımızda bulduk. Maddi ve manevi anlamda bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Şimdi de bu nazik tutumu karşısında bir kez daha büyük bir gurur yaşadık. Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah Türk Kürek tarihinde ilk defa tarafımızdan elde edilen kota başarısını altın madalya ile taçlandırıp Türk sporuna, camiamıza ve ülkemize hak ettikleri gururu yaşatmak istiyoruz. Bunun için ne gerekiyorsa yaptık, olimpiyatlara kadar ve olimpiyat yarışlarında da elimizden geleni yapacağız. Bu vesileyle bugünlere gelmemizde emeği bulunan bakanlığımıza, ailemize, antrenörlerimize, kulübümüze ve federasyonumuza şükranlarımızı sunuyoruz." dediler.

    Federasyon Başkanı İlhami İŞSEVEN de, "Olimpiyat yarışı için hazırlıklarına İstanbul’da devam eden hafif kilo iki tek sporcularımız Enes KUŞKU ve Hüseyin KANDEMİR, İsviçre’nin Luzern kentinde yapılan eleme yarışlarında 3 salise ile Danimarka’yı geçerek ikinci oldular ve olimpiyat kotası elde ettiler. 1957’den bu yana ilk defa elde edilen bu başarıda şüphesiz herkesin emeği büyük. Özellikle sayın bakanımızın desteklerini her zaman yanımızda bulduk. Ben camia adına Sayın bakanımıza ve bakanlık bürokratlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Sporcularımız müthiş bir başarı elde ettiler. Olimpiyatta da inanıyorum altın madalya ile dönecekler. Onlar azmin, disiplinin ve kararlılığın timsali oldular. Kendilerine üstün başarılar diliyorum." sözleri ile sayın bakanımıza teşekkür ederek sporcularımıza başarılar diledi.