Zafer Bayramı Kürek Yarışları Sonuçları
27 Ağustos 2016 tarihinde İznik’te yapılan Zafer Bayramı Kürek Yarışları sonuçları aşağıda sunulmuştur.

Zafer Yarışları Sonuçları.xlsxZafer Bayramı Kürek Yarışları 27 Ağustos 2016 tarihinde Marmara Bölgesi’nin en büyük gölü olan İznik Gölü’nde gerçekleşti. Yarışlara 24 hakemin kontrolünde 16 kategoride 9 Takım ve 120 sporcunun katıldı.

Federasyonumuz, İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesi işbirliğinde bu yıl ilk defa İznik gölünde yapılan yarışlar kıran kırana geçti.  

Zafer Bayramı Kürek Yarışları Programına İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ömer Kalkan, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Bursa Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Serkan Acar, Belediye Başkan Yardımcıları Necati Tosun, Mehmet Hıştıroğlu, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hüseyin Coşkun, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Genç, Müze Müdürü Haydar Kalsen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci ve kürek severler katıldı.

Zafer Bayramı Kürek Yarışlarında Gençler kategorisi birincisi Galatasaray, Küçükler kategorisi birincisi Galatasaray “A”, Deniz Küreği Kadınlar kategorisinde birinci Altınboynuz Spor Kulübü, Deniz küreği erkekler birincisi Beşiktaş, Yıldızlar kategorisi birincisi Hereke Nuh Çimento Kürek Takımı oldu. Ayrıca Deniz Küreği U19 kızlarda İznik Spor Kürek Takımı 2.21.55 süre ile birinci oldu.

Yarışmada dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından İznik Çinisinden yapılan madalyalar verilirken, emeği geçen kurumlara da plaket ve İznik Çini Tabağı takdim edildi.