OLİMPİYATLARA 40 SALİSE..
’’OLİMPİYATLARA 40 SALİSE’’

Fransa’nın Aiguebelette gölünde yapılan ve olimpik tekne sınıflarında ilk 11 e giren ülkeler için olimpiyat vizesi anlamı taşıyan Büyükler Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi olimpik sınıfta iki,olimpik olmayan sınıfta iki olmak üzere 4 tekne sınıfında temsil eden sporcularımızın aldığı dereceler aşağıda bilginize sunulur.

LM2X (Hafif Kilo İki Çifte)

Enes Kuşku  ve Hüseyin Kandemir’den oluşan ekibimiz toplam sıralamada 33 ekip arasında 14. oldu (C-Final 2.).Çeyrek final yarışında son 500m ye Almanya ve Avusturya’nın önünde 2. olarak giren ekibimiz ,finish bölümünde  Avusturya ekibinin 40 salise gerisinde kalınca ilk 3’e giremeyerek Yarı Final ve dolayısıyla Olimpiyat vizesi şansını Mayıs ayında Luzern’de (İsviçre) yapılacak ’’Qualification’’ yarışına bıraktı. Luzern’de ekibimizin başlıca rakipleri arasında Fransa’da ve daha önceki yarışlarda geçtiği Danimarka,Yunanistan,Portekiz,Hollanda gibi ülkelerin yanı sıra C Final de ekibimizi geçen Yeni Zelanda gibi ülkeler olacak.

M2- (İki Tek)

Fuad Rafail ve Onat Kazaklı’dan oluşan ,geçen sezonu Dünya 8.si olarak tamamlayan ekimiz, ’’Heat’ yarışında Fransa,İtalya,Hollanda gibi İki Tek’in iddialı ülkeleriyle 1750 m başabaş mücadele etmesine rağmen ,Çeyrek Final yarışında bu performansını tekrarlayamadı ve Yarı Final şansını kaybetti, C/D Final ve C Final Yarışlarında tekrar kendisinden beklenen performansı gösteren ekibimiz C Finali farklı 1. olarak tamamladı ve 27 ekip arasında 13. oldu. Ekibimiz bir anlamda rakiplerine hediye ettiği olimpiyat vizesi için Luzern’de şansını tekrar deneyecek.

LM8+ (Hafif Kilo Sekiz Tek Dümencili)

Nadir Şahin, Doğşah Bölük, Burak Özdemir, Cem Yılmaz, Ahmet Yumrukaya, Mert Kaan Kartal, Fatih Ünsal, Engin Özkan ve Kaan Şahin’den oluşan ,geçen senenin bronz madalyalı ekibimiz sıralama yarışını Almanya ve Fransa’nın saliselerle ardından,İtalya ve ABD nin önünde 3.olarak tamamladı. Final yarışına mutlak madalya hedefi ile çıkan ekibimiz ilk 500m yi rakiplerinin gerisinde geçince yarışa ortak olamadı ve yarışı son sırada tamamladı.

LM1x (Hafif Kilo tek çifte)

Yedek sporcu olarak kafilede bulunan Uğur Özkan zaman zaman sağlık ve konsantrasyon problemleri yaşamasına rağmen standart bir performans göstererek 35 ekip arasında 17. (C Final 5.) olarak şampiyonayı tamamladı.

Büyükler Dünya Şampiyonası Kürek Yarışları’nın Tüm Sonuçları İçin Tıklayınız

Büyükler Dünya Şampiyonası Kürek Yarışları’na Ait Tüm Fotoğraf ve Videolar İçin Tıklayınız