Türkiye Kürek Federasyonu Başkanlığı

5-11 Nisan 2021 tarihleri arasında İtalya’nın Varese şehrinde FISA’nın (Uluslararası Kürek Federasyonu) organize ettiği Avrupa Kıtası Olimpiyat Eleme Yarışları ve Büyükler Avrupa Şampiyonası Yarışlarına Türk Milli Takımımız katıldı. Tokyo Olimpiyat Oyunları vizesini Büyük Erkek 1x yarışını başarı ile bitiren sporcumuz Onat KAZAKLI kazandı. Böylece ülkemizi Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda temsil etme hakkı elde etti.

Muğla/Köyceğiz’deki kampın bitimiyle kontrolümüz altında olan Milli Takımımıza gerek FISA, gerekse  uluslararası seyahat kuralları sebebi ile yaptırmış olduğumuz PCR testleri sonucu tüm kafilemizin sonuçları negatif çıkmış ve böylece İtalya’ya  seyahat  edilebilmiştir. Avrupa Şampiyonası’nda yarışlarımız devam etmekte iken, eve dönüş (uçağa biniş) için yaptırdığımız rutin PCR testi neticesinde biri sporcu kafilemizden 3 kişinin  test sonucu pozitif çıkmıştır. Kurallar gereği temas riski sebebi ile Hafif Kilo Erkek 4x ekibimizi yarıştan çekip kontrol altında tutmak zorunda kaldık.

Pozitif çıkan arkadaşlarımız herhangi bir semptom göstermemiştir ve sağlık durumları gayet iyidir. Gerekli önlemler alınmış olup, otelde izole edilmektedirler.

Lütfen asılsız haberlere itibar etmeyiniz.

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı
İlhami İŞSEVEN