1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖR UYGULAMA EĞİTİMİ KURSU

Federasyonumuzun 1. Kademe Yardımcı Antrenör Uygulama Eğitimi Kursu 12 - 16 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbul/Küçükçekmece’de yapılacaktır.

1. Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Uygulama Eğitimi Kursu’na katılacak Antrenör adaylarının aşağıdaki maddeleri yerine getirmesi zorunludur; aksi taktirde uygulama sınavında başarılı sayılmayacaklardır.

*1x (tek çifte) teknesini raftan alma,
*Tekne kontrolü,
*Tekneyi suya indirme,
*Teknenin küreklerini takma,
*500 metre kürek çektikten sonra iskeleye yanaşması ve
*Tekneyi tekrar rafa kaldırması gerekmektedir.

• Kurs Yeri: İstanbul/Küçükçekmece-Galatasaray Spor Kulübü Kürek Tesisleri
• Kurs Eğitim Tarih Aralığı: 12-16 Şubat 2022
• Başvuru Tarihleri: 28 Ocak – 8 Şubat 2022 
• Katılımcı Listenin İlanı: 9 Şubat 2022
• Maksimum Katılımcı Sayısı: 100 Kişi (Pandemi nedeniyle yarı kapasite ile en fazla 50 kişi olacak şekilde kursa kabul sağlanacaktır.)
• Kurs Ücreti: 420.00 TL

Kontenjan sayısı pandemi sebebi ile maksimum 50 kişi olacak şekilde sınırlandırılmıştır. Katılımcılar başvurularını belirtilen başvuru tarihlerinde E-devlet - Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştireceklerdir. Başvurularını yapan ancak son başvuru tarihine kadar ödeme yapmayan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvurularını ve ödemesini doğru ve eksiksiz yapan adaylar maksimum 50 kişilik kontenjan olacak şekilde katılımcı listesinde yer alacaklardır. Uygulama Eğitimine başvuru yapan adayların maksimum katılımcı sayısının üzerinde olması durumunda Türkiye Kürek Federasyonu Antrenör Eğitim Yönetmeliği’nde yer alan öncelik koşulları kapsamında katılımcı listesi belirlenecektir. Kontenjanın dolması halinde ileri tarihlerde uygulama eğitimi kursları açılmaya devam edecek olup Federasyonumuzun resmi internet sitesinde duyurusu yapılacaktır.
Kurs Katılımcı Listesi yukarıda belirtilen (9 Şubat) tarihte Federasyonumuz resmi internet sayfasında yayınlanacaktır.
Listede ismi olmayan kişiler kursa katılamayacaktır.

Kursa katılacak tüm kursiyerlerin Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kod kontrolü yapılacaktır. HES kodunun son geçerlilik tarihi kursun bitiş tarihinden en az 7 gün sonrası olmalıdır. Geçerli bir HES kodu bulunmayan kursiyerlerin kursa katılımı kabul edilmeyecektir.


Kurs Başvuru Şekli:
Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitimi Sınavında başarılı olan adaylar ve 1.Kademe Yardımcı Antrenör Temel Eğitiminden muafiyeti bulunan BESYO mezunları Uygulama Eğitimine başvuru yapma hakkına sahiptir. Kursa katılmak isteyen kursiyerlerin başvuruları federasyonumuzca değerlendirilecek ve başvuru şartlarını sağlayan adaylara referans numarası gönderilecektir. Referans numarası gönderimleri günlük kontroller sonrası yapılacak olup, adayların başvurularını son ana bırakmamaları ve kendilerine ödeme için zaman ayırmaları büyük önem arz etmektedir. Kursiyerler ödemelerini son başvuru tarihine kadar sadece referans numaraları ile ilgili bankaya (TEB) yapmaları gerekmektedir.

(E-Devlet) Spor Bilgi Sistemi Üzerinden Başvuru Şekli:
E-Devlet Giriş -> Gençlik ve Spor Bakanlığı -> Spor Bilgi Sistemi -> Uygulamaya Git -> Spor Elemanı -> Kurs adımlarını takip ederek istenen tüm bilgileri eksiksiz doldurarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Kayıt sırasında girmiş olduğunuz E-posta adreslerinizin doğru olduğundan emin olunuz. Kursa katılma hakkı kazandığınızda tüm bilgilendirme metinleri E-posta adresiniz üzerinden gerçekleşecektir. Ödeme ile ilgili referans numarası belirtmiş olduğunuz E-posta adresinize kontroller sonrası gönderilecektir. Gelen referans numarasını kontrol ederken gereksiz ya da spam klasörlerinizi de kontrol etmeniz rica olunur. Kurs için başvuru evrakları E-devlet kapısı, Spor Bilgi Sistemi üzerinden eksiksiz olarak yüklenecektir. Ayrıca Federasyonumuza ek olarak göndermenize veya kursun gerçekleşeceği yere getirmenize gerek yoktur.

Ödeme Bilgisi:
Kurs Başvuru Ücreti 420,00 TL’dir 

Kursiyerlerin ödemelerini başvuru sırasında E-posta adresinize gönderilen referans numarası ile (TEB) Türk Ekonomi Bankası, (Banka Kurum Adı: Spor Federasyonları - Türkiye Kürek Federasyonu) yapmaları gerekmektedir. IBAN numarasına yatırılan ödemeler e-devlet sistemi üzerinden görünemeyeceği için KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR. Ödemeler yalnızca REFERANS NUMARASI ile yapılmalıdır. Ödeme yapmadan önce aşağıda yer alan Türk Ekonomik Bankası (TEB) ödeme yöntemlerini inceleyiniz.