ANTRENÖR DENKLİK İŞLEMLERİ

  Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokulları mezunlarının Antrenör Eğitimi Yönetmeliğinin 20 ve 21 inci maddeleri gereğince yapacakları antrenör belgesi başvuru ve denklik işlemleri başlamıştır.
  Ön başvurusu yapılan branş için transkriptinizin aslını veya noter onaylı tasdikli suretinin federasyonumuza gönderilmesi gerekmektedir. Federasyonumuz tarafından transkript ve ön başvurusu onaylanan adaylardan temel eğitim ve uygulama eğitim muafiyeti olanların belgeleri e-Devlet Kapısı Spor Bilgi Sistemi üzerinden düzenlenecektir.
  Sisteme yüklemiş olduğunuz transkriptlerin aslı ya da noter onaylı tasdikli aslı gibidir suretlerini Federasyonumuza dilekçeniz ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Ancak e-Devlet sisteminden alınan transkriptler için bu işleme gerek yoktur.
  2. ve 3. Kademe denklik işlemlerinde ilk başvuru safhasında herhangi bir ücret yatırılmayacak olup, ön onay almanız durumunda federasyonumuzun uygulama eğitimi ilanlarını takip ederek katılacağınız kademede ki uygulama eğitimine başvurmanız halinde belirlenen 2. ve 3. kademe denklik ücretini yatıracaksınız.
  2. ve 3. kademe denklik başvurunuzun ön onay alması durumunda, uygulama eğitimine katılmanız için zaman kısıtlaması yoktur.
  Başvurunuz esnasında belirtmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin doğru, kullanılabilir ve size ait olduğundan emin olunuz.
  Hatalı bilgi, belge ve beyan verilerek yapılan başvuruların yasal sorumluluğu başvuranlara aittir.

1. Kademe denklik ücretinin yatırılacağı hesap:
ÖDEMELER EFT YADA HAVALE İLE YAPILMAYACAKTIR. Türk Ekonomi Bankası Gişelerinden mailinize gelen referans kodu ile ödeme yapılması gerekmektedir.
Türkiye Kürek Federasyonu
Türk Ekonomi Bankası (TEB)
Ankara Ostim Şubesi
TR30 0003 2000 0000 0060 7186 65

Denklik Başvuru Dilekçeleri: Kürek Federasyonu Denklik Başvuru Dilekçeleri.pdf
Kargo Adresi: Korkutreis Mahallesi Sezenler Caddesi 12/2 Çankaya/Ankara

Denklik Başvuru Yönlendirme Kılavuzu.pptx
Daha detaylı bilgi için: http://sporegitim.gsb.gov.tr/