BURSA BÖLGESI DENETLEME RAPORU

BURSA BÖLGESİ DENETLEME RAPORU
İZNİK SPOR KULÜBÜ

İznik Spor Kulübü’nün 27.04.2024 tarihinde gerçekleştirilen ziyaretine ilişkin denetleme raporudur.
Kulüp İznik Gölü kıyısında ve uzun süreli İznik Belediyesi’ne kiralanan alan içinde deniz küreği faaliyetine devam etmektedir. Kulübün kapalı kayıkhanesi bulunmamaktadır. Birer adet 4x, 2x ve 1x deniz küreği teknesi görülmüştür. 4x teknenin bir adet dirseğinin tamir edileceği belirtildi. Bir adet 1x sınıfında klasik kürek teknesi açık rafta yer almaktadır. Aynı rafta elcikleri eksik iki kürekle toplam yedi çift kürek bulunmaktadır. Kulüp içinde kano ve yelken branşı da faaldir ve çok sayıda can yeleği mevcuttur. Söz konusu can yeleklerinin yelkenciler ile ortak kullanıldığı söylendi. Uzun T biçiminde yüzer polipropilen iskelesi suya iniş için yeterli büyüklükte ve elverişli durumdadır. Kapalı spor salonunda iki adet ergometre ve çok sayıda spor ekipmanı kullanılmaktadır.
Kulüpte bir adet 3. Kademe antrenör görev yapmaktadır. Antrenman takibinde daha çok 4.90m. ve 20 HP özellikte fiber botun kullanıldığı belirtildi. Bot içindeki bölmede can yeleği ve kısa bir ip olduğu görüldü.
Kurtarma sopası eksiktir. Diğer fiber bot 4.90m. ve 15 HP ve şişme takip botu 3.20m. ve 15HP özelliktedir.
Kapalı alanda ecza dolabı bulunmaktadır. İlkyardım çantası yoktur. Kadın sporcular tarafından kullanılan soyunma odası ve duş yanında kadın ve erkek ortak bir adet tuvalet mevcuttur.
Açık sosyal alanlar sporcular tarafından kullanılmaktadır.