KÜÇÜKÇEKMECE BÖLGESI DENETLEME RAPORU

KÜÇÜKÇEKMECE BÖLGESİ DENETLEME RAPORU
1907 KALAMIŞ SPOR KULÜBÜ

1907 Kalamış Spor Kulübü’nün Küçükçekmece’de yer alan şubesinin 25.04.2024 tarihinde gerçekleştirilen denetimine ilişkin rapordur.
Kulüp Küçükçekmece şubesinde organizasyon firmasının özel mülkiyetinde bulunan kiralık alanda deniz küreği faaliyetini sürdürmektedir. Küçükçekmece Gölü ve Marmara denizi arasında yer almaktadır.
Kapalı kayıkhanesi bulunmamaktadır. Kürekler ve oturak vs. malzemeler restore edileceği söylenen kapalı alanda muhafaza edilmektedir.
İki adet 4x, bir adet 2x ve bir adet 1x deniz küreği tekneleri ile suya inilmektedir. On adet can yeleği mevcuttur ve teknelerin üstünde yeter sayıda kullanıma
hazır beklediği tespit edilmiştir. Söz konusu teknelerde kullanılan on çift kürek bulunmaktadır.
Sabit polipropilen iskele 14 m. boyunda ve 3.50 m. genişliğindedir. Deniz küreği teknelerinin suya inişi bakımından yeterli büyüklüktedir.
Kulüpte 2. Kademe bir adet antrenör görev yapmaktadır. Şişme takip botu 3.40m. ve 10 HP özelliktedir. İçinde can simidi ve simide bağlı 2.5 m. uzunluğunda ip yer almaktadır. Botun kürekleri mevcuttur. Kurtarma sopası eksiktir. Acil durumda müdahale için gerekli ilk yardım çantası görülmüştür ve her suya inişte bot içine alındığı beyan edilmiştir. Kadın ve erkek sporcular tarafından kullanılan soyunma odası tektir. Tuvaletler ise kadın ve erkek olarak ayrıdır. Açık ve kapalı sosyal alan mevcuttur.