SAKARYA BÖLGESI DENETLEME RAPORU

SAKARYA BÖLGESİ DENETLEME RAPORU
Sakarya Bölgesinde 17.02.2024 tarihinde mülkiyeti Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait alanda faaliyet gösteren kulüplerin ziyaretine ilişkin denetleme raporudur.
Açık kayıkhane ve kapalı spor salonu Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM), Sporcu Eğitim Merkezi (SEM), Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Spor Kulübü sporcuları tarafından kullanmaktadır. Açık alanda Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden izinli olmak üzere Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü’ne ait klasik kürek tekneleri ve küreklerinin de yer aldığı tespit edilmiştir.
Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait convertible sınıfı dahil çok sayıda klasik kürek teknesi ve bunlarla uyumlu çok sayıda kürek olduğu görülmüştür. Söz konusu tekneleri TOHM, SEM, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ve Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü sporcuları kullanabilmektedir.
Tesiste yer alan kapalı spor salonu sporcular tarafından kullanılmaktadır. Kadın ve erkek sporcular için ayrı soyunma odaları, duş ve tuvaletler bulunmaktadır. Açık ve kapalı sosyal alanlar mevcuttur.
Polipropilen büyük bir sabit iskele bulunmaktadır. Bakımı devam eden iki iskele daha olduğu beyan edilmiştir.
Çok sayıda can yeleği sporcular tarafından kullanılmaktadır.
İlk yardım çantası olduğu ve masör tarafından taşındığı söylenmiştir. Hakem kulesinde ecza dolabı olduğu görülmüştür. Can simidi temin edilecektir.


SAKARYA KÜREK VE KANO SPOR KULÜBÜ
Kapalı kayıkhanesi bulunmamaktadır. Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün kayıkhanesini kullanmamaktadır ancak kulüp resmi yazıya istinaden kapalı tesisi kullanmaktadır.
4 adet 1x, 4 adet 2x sınıfında klasik kürek teknesi bulunmaktadır. Diğer yanda dört adet 4x, dört adet 2x ve bir adet 1x sınıfında deniz küreği teknesi ile antrenmanlar yapılmaktadır. Bu teknelerde kullanılmak üzere yeterli sayıda kürek olduğu görülmüştür.
Deniz Küreği tekneleri oturak sayısı ile uyumlu can yeleği bulunmaktadır.
 
Kulübün sporcular için küçük bir kapalı sosyal alan mevcuttur.
Çok sayıda ergometre sporcular tarafından kapalı spor salonunda kullanılarak depoya alınmaktadır.
Kulüpte bir adet 4.kademe, bir adet 3.kademe ve bir adet 2.kademe olmak üzere toplam üç antrenör görev yapmaktadır.
Takip amaçlı kullanılan şişme bot (3.60 ve 10 HP) özelliktedir.
Acil durumda kullanmak üzere kurtarma sopası ve ip ile can simidi bulunmamaktadır.


SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ
Kapalı kayıkhanesi bulunmamaktadır.
Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait tekne ve ekipmanı kullanmaktadır. Kulüp deniz küreği yarışlarına katılmaktadır.
Kulüpte bir adet 3.kademe antrenör görev yapmaktadır. Kulübe ait takip botu yaklaşık 4.00 ve 20 HP özelliktedir.

SAKARYA GENÇLİK MERKEZİ SPOR KULÜBÜ
Kapalı kayıkhanesi bulunmamaktadır.
Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait ekipmanı kullanabilmektedir. Kulüpte bir adet 3. Kademe antrenör görev yapmaktadır.
Kulübün yaklaşık 4.00 ve 20 HP özellikte konsollu ?ber takip botu bulunmaktadır.

ALESTA KÜREK
Kapalı kayıkhanesi bulunmamaktadır.
Kulüpte üç adet 4x, iki adet 2x ve bir adet 1x sınıfında deniz küreği teknesi ve yeterli sayıda kürek bulunmaktadır. Oturak sayısı ile uyumlu can yeleği sporcular tarafından kullanılmaktadır.
 
Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait bir adet 4x, iki adet 2x, iki adet 1x sınıfında klasik kürek teknesini kullanmaktadır. Talep durumunda resmi yazının TKF ‘ye iletileceği belirtildi.
Kulüpte bir adet 2. Kademe antrenör görev yapmaktadır.
Şişme takip botu (3.75 ve 10 HP) özelliktedir. Acil durumda müdahale etmek üzere takip botunun içinde kurtarma sopası ve ip olduğu görülmüştür. Yeterli sayıda can yeleği mevcuttur. Acil durumda müdahale etmek üzere can simidi yoktur.