DÜNYA ŞAMPİYONASINDAN 3 MADALYA İLE DÖNÜYORUZ

DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDAN 3 MADALYA İLE DÖNÜYORUZ.
25-31 Temmuz İtalya’nın Varese kentinde düzenlenen U19 ve U23 Dünya Kürek Şampiyonası tamamlandı. Kürek Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası’nda İki Gümüş ve bir Bronz madalya kazandı. Millilerimiz, 6 ekiple katıldığı tüm kategorilerde finale kalarak muhteşem bir performans sergilemiş oldu.
U19 ve U23 Dünya Kürek Şampiyonası’na 6 ekiple katılan Kürek Milli Takımı; 2 gümüş, 1 bronz ve 3 Dünya dördüncülüğü elde etti. U23 Kadınlar Hafif Kilo Tek Çifte kategorisinde mücadele eden Elis Özbay ve U19 Erkekler İki Çifte kategorisinde yarışan Ahmet Ali Kabadayı ve Halil Kaan Köroğlu Dünya ikinciliğini elde etti. U19 Erkekler Dört Tek Dümencili kategorisinde mücadele eden Alper Şevket Eren, Yasin Şen, Cevdet Ege Mutlu, Eren Akbaş ve Ege Büyükçetin ise Dünya üçüncüsü oldu. 
A Finale kalan diğer ekiplerden U23 Kadınlar Halil Kilo İki Tek kategorisinde Eda Erkan ve Ebru Akınal, U23 Erkekler Hafif Kilo İki Çifte kategorisinde Enes Gök ve Şefik Çakmak ve U19 Erkekler İki Tek kategorisinde Aytimur Selçuk ve Enes Biber, kıyasıya geçen yarışların ardından dünya dördüncülüğünü elde etti. 
Milli Takımımızı tebrik eder, madalya alan sporcularımızı kutlarız.

U19 ve U23 Dünya Şampiyonası – Türkiye Kürek Milli Takımı Genel Sonuçlar

U23 MİLLİ TAKIMI
Kadınlar
ELİS ÖZBAY - TEK ÇİFTE (BLW1x) – Dünya İkincisi
EDA ERKAN ve EBRU AKINAL - HAFİF KİLO İKİ TEK (BLW2-) – Dünya Dördüncüsü
Erkekler
ENES GÖK ve ŞEFİK ÇAKMAK - HAFİF KİLO İKİ ÇİFTE (BLM2x) – Dünya Dördüncüsü

U19 MİLLİ TAKIM
Erkekler
AHMET ALİ KABADAYI ve HALİL KAAN KÖROĞLU - İKİ ÇİFTE (JM2x) – Dünya İkincisi
Cevdet Ege Mutlu, Eren Akbaş, Ege BÜYÜKÇETİN (d), Alper Şevket Eren ve Yasin Şen - Dört Tek Dümencili (JM4+) – Dünya Üçüncüsü
AYTİMUR SELÇUK ve ENES BİBER - İKİ TEK (JM2-) – Dünya Dördüncüsü