WORLD ROWİNG CUP I YARIŞ SONUÇLARI

27-28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Sırbistan’ın Belgrad şehrinde yapılan World Rowing Cup I (Dünya Kupası) yarışlarına katılan millilerimiz yarışlarda gösterdiği performansla göz doldurdu.

Kadın Tek Çifte (W1X) - Elis Özbay
Hafif Kilo Erkek Tek Çifte (LM1X) - Enes Yenipazarlı
Erkekler İki Tek (M2-) - Aydın İnanç Şahin ve Kaan Yılmaz Aydın

Yarışlar sonrasında Milli Takımlar Antrenörü Sonat Doğan değerlendirmelerde bulundu. Sonat Doğan: “Sezonun başlangıç yarışı olan World Rowing Cup 1 yarışlarında ekiplerimizin rakipleri içindeki yerini görme imkanı yakaladık. Geçen seneki U23 Dünya üçüncüsü 2- ekibimiz Büyükler kategorisindeki ilk yarışını yaptı ve B finalde 6. oldu. Önümüzdeki yıl yapılacak Olimpiyat seçmeler için umut verici bir yarıştı.

U23 Dünya ve Avrupa Şampiyonu HK2X ekibimizden Elis Özbay, gerek yaş gerekse siklet olarak bir üst kategoride yarıştığı 1X’de ilk yarışını yaptı ve C finalde 1. oldu. Geçildiği rakiplerin sadece birinin U23 yaş kategorisinde yer alması ve çektiği derece bu yıl gerçekleşecek U23 Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda gelecek başarıların habercisi.

HK1X ekibimiz Enes Yenipazarlı ise bu yarışta hedeflerimizden uzak kaldı.

Milli Takımlar olarak başlayan uluslararası yarış sezonunda sıradaki hedefimiz ise Varese’de gerçekleşecek olan U23 ve Gençler Dünya Şampiyonası.” dedi.

Detaylı bilgi için: https://worldrowing.com/event/2022-world-rowing-cup-i
https://belgraderowingworldcup2022.com/